piątek, 3 marca 2017

Przyjaciele Kawy

Przyjaciele Kawy

Przyjaciele Kawy
Przyjaciele Kawy - taką oto sympatyczną nazwę nosi sklep, w którym właściciele pomogą Wam wybrać Waszą ulubioną kawę, sprzęt do zaparzania oraz wiele innych dodatków, które pozwolą Wam cieszyć się chwilą nad "małą czarną". Dzisiaj zaprezentuję Wam tajemnicze pudełko "TASTING BOX2" - zestaw do degustacji - które kilka dni temu otrzymałam od "Przyjaciół". Zatem do dzieła i na początek zajrzyjmy do środka ;).


Niespodzianka! Cztery "anonimowe" woreczki z kawą oraz instrukcja obsługi, na której dużymi literami napisane jest "OTWÓRZ DOPIERO PO DEGUSTACJI". Hmmm, a może by tak chociaż zajrzeć? Lepiej zajrzyjmy do woreczków! A do książeczki zajrzycie sami, gdy będziecie degustować swojego boxa :).

przyjaciele kawy

Otwarcie pierwszego woreczka to prawdziwa eksplozja aromatu! Delikatnie wysypuję ziarenka na dłoń i już widzę, że to mieszanka dwóch gatunków: Arabica oraz Robusta. O tym skąd to wiem przeczytacie tutaj. Drugi woreczek zawiera z kolei chyba najładniejsze ziarenka ze wszystkich. Duże, matowe, ani jednego połamanego - poważnie! W trzecim woreczku kawa czarna jak smoła. Lubię mocno wypaloną kawę, bo jest łagodna, gorzka i nie zawiera dużo kofeiny. Czwarty woreczek to ziarenka duże, ciemne i błyszczące. 

kawa

Podekscytowana chwytam kawiarkę i zaparzam kawę z woreczka numer 1. Gdy na wierzchu stożka pojawia się wreszcie oleista substancja z orzechową pianką, po mieszkaniu rozchodzi się aromatyczny zapach. Potem jest już tylko lepiej :). Jedynka wypadła super! Gęsta, mocna, aromatyczna. Cóż więcej dodać? Po prostu:


Jak łatwo się domyśleć testowanie trzech pozostałych woreczków sprawiło mi nie mniej przyjemności. Ale po co opisywać każdą z osobna, skoro możecie ich skosztować sami? Wystarczy, że zamówicie swojego własnego boxa tutaj. Na koniec nie zapomnijcie zajrzeć do załączonej karteczki, aby przekonać się jak trafnie Wasze podniebienia oceniły degustowaną kawę. A gdy już to zrobicie, koniecznie napiszcie w komentarzach o swoich wrażeniach. Do usłyszenia kawosze!

ziarnko kawy

1 komentarz:

  1. Wygląda cudownie! Istne arcydzieło :-) Palce lizać. Pozdrawiam i bardzo dziękuje

    OdpowiedzUsuń

Sharing Buttons